Dźwignie, łączniki i przeciwciężary instalowane w maszynach piekarniczych

Dźwignie, łączniki i przeciwciężary instalowane w maszynach piekarniczych

Maszyny piekarnicze to często bardzo skomplikowane pod względem mechanicznym urządzenia do produkcji pieczywa i pokrewnych produktów.

W maszynach piekarniczych zastosowane dźwignie są często osadzone na wałkach i łączą się z elementami po­miarowymi lub innymi dźwigniami za pomocą łączników. Ze względu na możliwość regulacji mechanizmu długość ramienia działania dźwigni konstrukcyjnych dźwigni i ich osadzenia na wałku. Oprócz zmiany długości ramienia może również zacho­dzić potrzeba zmiany ustawienia dźwigni o czym można poczytać na portalu z urzadzeniami dla piekarni.

Często decydujące o wyborze materiału do wyrobu: sprężyn, zapadek, pierścieni spręży­stych itd., np. stali konstrukcyjnych stopowych jest taki czynnik jak małe odkształcenia po obróbce cieplnej.

Przy wyborze materiałów zasadnicze znaczenie mają takie pa­rametry, jak: moduł sprężystości i współczynnik rozszerzalności liniowej a. Zmiana modułu sprężystości spowodowana temperaturą jest szczególnie niekorzystna w urządzeniach pomiarowych. Ko­rzystne pod tym względem właściwości wykazują: mosiądz, brąz fosforowy i brąz bery­lowy.

Względy wytrzymałościowe w elementach urządzeń regulacyj­nych, a zwłaszcza pomiarowych nie mają większego znaczenia, po­nieważ elementy te nie są narażone na działanie bardzo dużych sił i obciążeń.

Bardzo istotne natomiast jest zagadnienie dokładnego przeno­szenia ruchu, które ma często kluczowe znaczenie w procesie produkcji zachodzącym w maszynach piekarniczych.


Ocena: 3/5 (1 głosów)  


Szczegóły wpisu:


Odwiedziny botów:
  • googlebot: 47 (ostatnio: 25.06.2020 07:42:55)
  • yahoo: 2 (ostatnio: 15.07.2016 23:54:09)

Podlinkuj wpis:
This entry was posted in unimak Narzędzia and tagged , , , , , , , , , , , , , , , , , , . Bookmark the permalink.

Dodaj komentarz