Blog Archives

Wakacje w Gruzji

Wakacje w Gruzji

Prowadzone przez nas biuro podróży odróżnia się od wielu innych niezmiernie interesującą propozycją. Nie proponujemy bowiem wyjazdów do najbardziej legendarnych kurortów w ciepłych krajach czy do stolic Europy Zachodniej, tylko koncentrujemy się na kierunku wschodnim. Jeśli zatem intrygują Cię wakacje na Kaukazie, wyjazd do Gruzji lub ewentualnie Armenii, bez żadnych zahamowań przestudiuj przygotowane przez nas oferty. Interesujące lokalizacje, malownicze krajobrazy i fascynująca kultura - wszystkiego tego doświadczysz, o ile zdecydujesz się na wyjazd z biurem podróży. Sprawdź szczegóły, wybierz dla siebie konkretny kierunek, a następnie się z nami skontaktuj.

Posted in diesel Usługi turystyczne | Tagged , | Leave a comment

Czyszczenie Wykładzin Warszawa, Piaseczno, Konstancin

 Czyszczenie  Wykładzin Warszawa, Piaseczno, Konstancin jest totalnie bezproblemowe i skuteczne. W dodatku większość przedsiębiorstw na rynku jest w stanie skutecznie zaimpregnować tapicerkę i ochronić ją przed wtórnym zapaćkaniem.

Posted in unimak Usługi | Tagged | Leave a comment

Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa

Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa

Język ukraiński robi się coraz to bardziej znany w naszym państwie. Rzeczpospolita polska nawiązuje większe relacje handlowe i polityczne z naszym wschodnim sąsiadem, a do tego, masę Ukraińców przybywa do nas wykonywać pracę i uczyć się. W związku z tym mamy do czynienia z co chwila większa liczbą dokumentów, artykułów w języku ukraińskim. Masę z nas używa do tłumaczenia modne translatory w wersji online, choć są one wadliwe i nie powinno się z nich korzystać. W takim momencie należy postawić na fachowego tłumacza. Tłumacz przysięgły języka ukraińskiego Warszawa nadzwyczaj prędko i bez przeszkód przełoży dla nas wszelki materiał w tym języku lub z polskiego na ukraiński. Co najlepsze dyplomowany tłumacz przysięgły ukraińskiego Warszawa posiada kompetencje, dzięki jakim przetłumaczony przez niego formalny dokument, jak chociażby uzasadnienia, dyplomy, certyfikaty albo akty notarialne, nabiera mocy jurydycznej i jest uznawany za oficjalny. Tłumacz przysięgły ukraiński to kompetentna jednostka, przeważnie z wieloletnim doświadczeniem. Wobec tego warto na niego postawić.

Posted in unimak Kursy i szkolenia, unimak Tłumaczenia, unimak Usługi | Tagged , , | Leave a comment

Kupujemy ekran projekcyjny – jak wybrać?

Kupujemy ekran projekcyjny - jak wybrać?

Użytkując rzutnik w firmie lub w szkole, początkowo stawiamy go na biurku i wyświetlamy obraz na najbliższym wolnym fragmencie ściany. Po pewnym czasie jednak, decydujemy się zakończyć „prowizorkę” i podejmujemy decyzję o stałej instalacji projektora, najczęściej na suficie. W tym momencie pojawia się pytanie: czy naszą instalacje powinniśmy powiększyć także o ekran projekcyjny, a jeśli tak, to o jaki? Odpowiedź na pierwszą część pytania brzmi: stanowczo tak! Nawet najtańszy ekran zwiększy nam jasność obrazu co najmniej dwukrotnie w stosunku do ściany. Jeśli ekran projekcyjny będzie wyposażony w czarną ramkę, to ze względu na właściwości ludzkiego oka, wyraźnie poprawi się kontrast oglądanego obrazu. Ekran projekcyjny musi mieć szerokość odpowiednią do jasności projektora. Popularne biurowe projektory dysponują jasnościami w granicach 2000 – 3000 lumenów, co umożliwia uzyskanie w miarę jasnego obrazu o szerokości ok. 2m. Ekrany projekcyjne o szerokości powyżej 3 metrów, przy przeciętnych warunkach zaciemnienia, będą potrzebowały projektora o jasności ok. 5000 lumenów, czyli projektora ze zdecydowanie wyższej półki, o kilkakrotnie wyższej cenie. Coraz większą popularność zdobywają obecnie projektory o krótkiej lub ultrakrótkiej ogniskowej. Można je mocować na tej samej ścianie na której znajduje się ekran projekcyjny. Należy pamiętać, że wymagają one doskonale płaskiego oraz nieruchomego ekranu. Wszelkie fałdy na powierzchni ekranu, oraz jego ruchy w fatalny sposób odbijają się na obrazie wyświetlanym za pomocą tego typu projektorów. W tym przypadku najkorzystniej jest zastosować ekrany ramowe. Ze względu na budowę ekrany projekcyjne możemy podzielić na rozwijane i na stałe (ramowe). Jeśli posiadamy ścianę, która będzie mogła być na stałe przeznaczona do projekcji, wybierzmy ekran ramowy. Przy podobnej cenie, będziemy posiadać ekran o zdecydowanie lepszych właściwościach. Ekrany ramowe mogą posiadać ramę pokrytą czarnym welurem, dzięki czemu obraz będzie precyzyjnie odseparowany od ściany.

Posted in unimak Sklepy internetowe, unimak Sprzęt RTV | Tagged , , , , , , | Leave a comment

Wkrótce otwarcie szpitala w Nord Medica – onkologia, chirurgia onkologiczna

Wkrótce otwarcie szpitala w Nord Medica - onkologia, chirurgia onkologiczna

Centrum medyczne Nord Medica specjalizuje się w onkologii, ale można skorzystać tu z porad lekarzy 18 innych specjalizacji, m.in. chirurga plastyka, nefrologa, kardiologa, dermatologa, neurochirurga, pulmonologa czy urologa. Pracują tutaj najlepsi onkolodzy z Warszawskiego Centrum Onkologii a także wielu innych, cenionych lekarzy innych specjalizacji, z różnych klinik.

Na przełomie roku 2012/ 2013 placówka planuje otwarcie szpitala wraz z blokiem operacyjnym. Dla pacjentów dyspozycji powstanie też oddział pooperacyjny, wyposażony w około 10 komfortowych łóżek o inteligentnym systemie zarządzania. Nord Medica jest ukierunkowana na leczenie raka piersi i narządów rodnych, a także chirurgię ogólną. Można tu wykonać zabiegi laryngologiczne a także poddać się zabiegom lub operacjom plastycznym.

Każdy, kto chce skorzystać z wizyt w poradni, może tego dokonać, póki co, w ramach wizyt prywatnych. Placówka stara się o kontrakt z NFZ od nowego roku, ale nie otrzymała jeszcze ostatecznej decyzji w tej sprawie. Centrum Medyczne Piaseczno posiada swoją placówkę w nowo wybudowanym obiekcie przy ul. Młynarskiej 2. Placówka świadczy usługi medyczne zarówno dla pacjentów indywidualnych, jak i korporacyjnych. Dzięki profesjonalnemu personelowi medycznemu, pacjent może czuć się bezpiecznie i komfortowo, a jakość usług oferowana jest na światowym poziomie.

Posted in unimak Medycyna | Tagged , , , , , , , , , , , , , | Leave a comment

Tanie domy pasywne – Arkada

Tanie domy pasywne - Arkada

Współcześni inwestorzy, którzy decydują się na budowę swojego domu posiadają coraz to większe wymagania odnośnie ich standardu i wykorzystanej techniki. Odwiedzając serwis internetowy domy-energooszczedne.com.pl znajdziemy szereg informacji, mogących pomóc podjąć decyzję o wyborze standardu w którym pragniemy wybudować nasz dom. Domy energooszczędne to na dzień dzisiejszy niemal obowiązej i przyjęta powszechnie norma w budownictwie. Firma Domy Energooszczędne Arkada może zbudować dom energooszczędny normalnej technologii murowanej, a więc nie tylko energooszczędnie ale również domy pasywne. Serdecznie zapraszamy Państwa do odwiedzin oraz zapoznania się z pełną ofertą i szczegółami stosowanej w trakcie budowy technologii.

Posted in unimak Budownictwo | Tagged , , | Leave a comment

Jaki ekran wybrać do kina domowego?

Jaki ekran wybrać do kina domowego?

Asortymentekranów do kina domowego jest coraz bogatszy i zróżnicowany pod względem cenowym i jakościowym. W tym materiale skupię się na ekranach które będą wyposażeniem pomieszczenia, pełniącego także inne funkcje np. salonu lub jadalni. Ekrany do kina domowego, do pomieszczeń przeznaczonych wyłącznie do projekcji, to trochę inny temat i nim zajmiemy się innym razem.

Gdy wybraliśmy projektor, znamy jego wszystkie podstawowe parametry i możliwości umiejscowienia go w naszym pomieszczeniu, możemy przystąpić do wyboru ekranu. Ekran do kina domowego powinien posiadać proporcje takie, jak obraz z rzutnika, przy jego naturalnej rozdzielczości, czyli najbardziej popularny obecnie w kinie domowym format 16 do 9.

Ustalając szerokość ekranu należy, że nie powinna ona przekraczać 70% odległości między ekranem, a najbliższym widzem. Naturalnie jest to wartość przybliżona i może zależeć od indywidualnych preferencji. Wybierając miejsce na nasz ekran do kina domowego nie możemy zapomnieć żeby jego dolna krawędź nie była umieszczona wyżej niż 0,8 - 1 m. od posadzki.

W miarę naszych możliwości finansowych powinniśmy zadbać o to, aby nasz ekran do kina domowego posiadał czarne obramowanie obrazu. Wykorzystując właściwości ludzkiego oka, powoduje ono, że widzimy obraz jako bardziej kontrastowy i nasycony barwami. Ekran ramowy może opcjonalnie posiadać ramę pokrytą czarnym welurem, co potęguje efekt, pochłaniając wszelkie zbędne, jasne refleksy.

W ekranach rozwijanych problemem bywa utrzymanie idealnie płaskiej powierzchni, szczególnie w rejonie zewnętrznych, pionowych krawędzi. W miarę zużywania się ekranu, mają one tendencję do wywijania się do tyłu, bądź do przodu. Aby temu zapobiec, w droższych ekranach używa się linek do których zamocowane są pionowe krawędzie ekranu. Linki te, napinacze, zwijają się razem z ekranem. Ekrany ramowe z powodu całkowicie innej budowy, są definitywnie pozbawione tych mankamentów.

Decydując się, jaki materiał powierzchni projekcyjnej będzie posiadał nasz ekran do kina domowego, trzeba uwzględnić możliwości kontrolowania oświetlenia w pomieszczeniu projekcyjnym. Jeśli możemy je całkowicie zaciemnić, wybierzmy powierzchnię szarą. Kolor ten podkreśla kontrast i skuteczniej odwzorowuje kolory, charakteryzuje się jednak stosunkowo małym współczynnikiem odbicia (0,8-0,9).

Posted in unimak Sklepy internetowe, unimak Wyposażenie | Tagged , , | Leave a comment

MS-Gtekst – tłumaczenia pisemne

MS-Gtekst - tłumaczenia pisemne

Ms-gtekst to jednostka założona przez wykwalifikowanego tłumacza języków francuskiego, rosyjskiego oraz czeskiego z biurem w Piasecznie. Obsługujemy przeróżnego typu międzynarodowe spotkania, w tym negocjacje biznesowe i osobiste spotkania. Podejmujemy się też tłumaczenia konsekutywnego na konferencjach, spotkaniach biznesowych i prywatnych rozmowach. Realizujemy również tłumaczenia pisemne dokumentów i rozmaitych przekazów, w tym technicznych. Zawsze staramy się wydać Klientowi przekład najlepszej jakości, którego nie będzie trzeba korygować. Cierpliwie zestawiamy słowa tlumaczenia, aby charakterystyczny język danej branży nie zginął w procesie tłumaczenia i aby ocalić podstawowy profil przekazu oryginalnego. Po dokładniejsze informacje zapraszamy na naszą stronę internetową.

Posted in unimak Usługi | Tagged , , , , , | Leave a comment

Spa na zimę

Spa na zimę

Miesiące zimowe to czas, kiedy organizm wystawiony jest na działanie niesprzyjających faktorów zewnętrznych, m.in.: mróz, wiatr, obniżona wilgotność, nagłe skoki temperatury, oraz spędzanie czasu w klimatyzowanych i ogrzewanych przestrzeniach. Faktory te powodują odwodnienie skóry oraz naruszenie powłoki ochronnej, która spełnia misję ochronną. Tkanka staje się szorstka, mało elastyczna, podrażniona i zaczerwieniona. Zimą przede wszystkim rekomendowane są zabiegi, które nie tylko odżywiają tkanki, ale też poprawią nasz humor.

Niedługie dni, deszczowa pogoda, niedostatek słońca, chłód nie nastrajają nikogo pozytywnie. Aby poczuć się lepiej, warto skorzystać z właściwych zabiegów. Rozkoszne zabiegi przyniosą efekt w postaci oderwania się od rzeczywistości i zapomnieć o beznadziejnej pogodzie. Zabiegi z użyciem wysokiej temperatury oraz właściwych procedur relaksujących głęboko zrelaksują całe ciało oraz pokrzepią ustrój. Ciepło minimalizuje bóle, ulepsza cyrkulację krwi, wywołuje lepsze nawilżenie cery. Wynikami dodatkowymi jest relaks mięśni i oddziaływanie odprężające.

Masaż relaksacyjny gorącymi kamieniami wulkanicznymi – najlepsze masaże Warszawa

Masaż ten oddziaływuje na wszystkie sfery funkcjonowania, budując harmonię umysłu i ciała. Skóra po masażu jest lepiej ukrwiona, odżywiona i dotleniona, oraz uelastyczniona i ujędrniona. Wulkaniczne kamienie wykorzystywame do masażu mają działanie zdrowotne i relaksacyjne. Skutecznie odprężają wszystkie mięśnie i zbawiennie wpływają na cyrkulację krwi. Ciepło kamieni ogrzewa i wypełnia cały organizm, a zatem zabieg ten sugerowany jest przede wszystkim w mroźne dni.

Peeling i zabieg aromaterapeutyczny na ciało.

Aromaterapeutyczny zabieg rekomendowany jest dla zestresowanych, żyjących w największych miastach dla wyciszenia i odprężenia. Używane oleje aromatyczne wraz z rękami masażysty w trakcie zabiegu, przynoszą odprężenie, błogość i wyciszenie. Dodatkowo oleje funkcjonują detoksykująco i odmładzająco, skóra jest odżywiona i nawilżona. Na zabieg składa się masaż twarzy, głowy i całego ciała oraz peeling.

Odwiedź gabinet Spa Piaseczno.

Posted in unimak Uroda, unimak Zdrowie i uroda | Tagged , , , , , , , , , , | Leave a comment